Výroba

Návrhy interiérů 

Kuchyně

 
Plánování kuchyně

Dobrá kuchyně musí jak dobře vypadat, tak dobře sloužit. Do jejích úložných prostorů se musí vejít vše, co budete při vaření potřebovat a musí mít také optimální úložný systém, abyste všechno snadno našli a šetřili tím jak svůj drahocenný čas, tak i Vaše záda.
Práce v kuchyni se v podstatě skládá z nesčíslného množství úkonů, které se stále opakují. Záleží na Vašich osobních zvyklostech, jak by Vaše kuchyň měla být postavena a uspořádána. Ti z Vás, kdo jste hodně zaneprázdněn a ráno rozhodně nemáte na nic čas, potřebujete mít v naprostém dosahu například vše, co používáte při snídani. Obecně platí, že cesty po kuchyni sem a tam se dají úplně jednoduše zkrátit. A když nezapomenete na ergonomii, budete pak později mít všechno ihned na dosah a po ruce.

Podle činností zde prováděných dělíme kuchyň na pět zón. Zkrátíte si tak cesty křížem krážem po kuchyni a vše budete mít tam, kde to budete potřebovat.

01

Některé věci používáme častěji než ty ostatní. Věci, které používáte neustále, uložte v dobře dosažitelné výšce. Zřídka používané předměty můžete uložit úplně nahoře nebo úplně dole.  

02

Už nikdy namáhavé shýbání se a věčné hledání. S komfortními výsuvy a výklopy máte pohodlný výhled na vše a dosáhnete sem bez sebemenší námahy.

03

Jaký úkol v přípravách Vaší nové kuchyně připadá Vám osobně?

Je důležité si nejdříve ujasnit několik věcí: Co se Vám ve Vaší současné kuchyni osvědčilo a co ne?
Co potřebujete, aby zůstalo při starém a co potřebuje vylepšit? Poté, co si odpovíte na tyto otázky,
není od věci vědět, kde chcete mít v kuchyni umístěny elektrické zásuvky.

K přípravám samozřejmě patří nejenom spekulace, ale i činy – dalším krokem bude změřit rozměry prostoru, kde se bude budovat Vaše nová kuchyň.

Měření:

1) šířka a výška stěn (popř. vzdálenost mezi dveřmi a rohem na obou stranách)
2) šířka a výška oken a vzdálenost mezi oknem a podlahou, stropem i rohem zdi
3) šířka,výška a hloubka všech výčnělků na zdi/podlaze/stropu

Poradna bytového architekta

Šest rad bytového architekta, jak postupovat při rekonstrukci

Pro rekonstrukci většího rozsahu určitě doporučuji oslovit odborníka. Proč ? V návrhu architekta budou zahrnuty veškeré technické specifikace a výkresy, které firmy potřebují jak pro přesnou cenovou kalkulaci, tak pro následnou rekonstrukci. Díky takto zpracované dokumentaci byste se neměli dočkat nesrovnalostí ani v provedení, ani v ceně projektu. Bytové Studio oproti výkresové dokumentaci reaguje na změny, které se při rekonstrukci mohou objevit a řídí si průběh prací tak, aby jejich návaznost postupovala plynule.

1.) Dohodněte si podmínky

Co všechno bude náplní práce bytového architekta, záleží na domluvě. Bytový architekt Vám pomůže s přípravou celého projektu a to od "podlahy až po strop". Veškeré práce jsou prováděny "na klíč", to znamená od návrhu přes administrativu, veškeré práce a uklizení. Poté se již můžete nastěhovat zpátky.

2.) Nad návrhy diskutujte

Na první schůzce by měl zákazník otevřeně říct svoje představy a bytový architekt by na ně měl reagovat, usměrňovat je a také by měl odpovídat na Vaše dotazy. Práce Bytového Studia je založena na komunikaci s klientem, na pochopení a vzájemném ovlivňování. Žádný extrém není efektivní - neústupný investor, ani "osvícený" architekt, který má za to, že ví nejlépe, jak má vše být. Architekt respektuje, když chce klient použít jakýkoli stávající kus nábytku, a pokud je to možné, zapracuje ho do svého návrhu. Pokud je zakomponování těžko realizovatelné, měl by klient od svého záměru ustoupit, naopak bytový architekt by neměl za každou cenu prosazovat designově dokonalé řešení. Při nepochopení, a je jedno, z jaké strany, je třeba včas reagovat a otevřeně probrat další postup.

3.) Informujte sousedy

Až  budete připravovat rekonstrukci, je korektní dát vědět sousedům, co chystáte. Ať už na schůzi vlastníků bytů nebo formou upozornění ve společných prostorách domu. Dobré je zavčas si vyžádat stanovisko všech dotčených, což je podle kupní smlouvy a podle rozsahu rekonstrukce pokaždé někdo jiný. Pokud tento krok uděláte včas, můžete předejít spoustě problémů a v některých případech i zbytečné práci na přípravě rekonstrukce.

4.) Opravujte najednou

Rekonstrukci je lepší udělat kompletně a najednou. Při jednom nepořádku a starostech se tak vyřeší vše zásadní a také je tato varianta s ohledem na sousedy a společenské prostory nejvýhodnější. Jak je navíc známo, nejtrvalejší řešení bývá právě to provizorní. A často se stává, že postupné upravování unaví, neboť stále není nic vidět a přesto to stojí nemalé peníze. Kompletní změna dispozice bytu je však možná pouze v některých případech -  záleží na konstrukčním systému obytného domu. Pokud je skeletový s vyplňováním zdivem, je možné vytvořit velice variabilní prostory.

5.) Počítejte se změnami

Při rekonstrukci se mohou přihodit komplikace, které nebyly při vytváření návrhu a výkresové dokumentaci zřejmé. Opět záleží na smlouvě mezi investorem a Bytovým Studiem.

6.) Rozejděte se v dobrém

 Zpracování dokumentace i sama rekonstrukce a vybavení bytu zabere architektovi hodně času, protože každé dílo je pro něj tak trochu citová záležitost. Pokud Vám ale bude spolupráce dobře fungovat, je to ta nejlepší cesta k dokonalému bydlení.

 


Poradna - laminátové podlahy

Podle čeho poznám kvalitní laminátovou podlahu ?

 Brilantní dekory.

 • Kvalitní nosná HDF deska se sníženou bobtnavostí, s ochranou - impregnací všech hran jednotlivých dílců podlahy, zabraňující pronikání vlhkosti do podlahy
 • Kvalitní zámkový spoj: čisté vyfrézování je rozhodující pro dokonalý vzhled podlahy.
 • Zátěžové třídy

   Jaký význam mají zátěžové třídy ?

   Laminátové podlahy se podle normy rozdělují do 6-ti standardizovaných zátěžových tříd, zátěžová třída udává vhodnost podlahy pro její konkrétní použití a její odolnost při dlouhodobém namáhání.

 • Zátěžové třídy 21 a 23 jsou určeny pro bytové prostory, pro komerční prostory pak jsou vhodné zátěžové třídy 31, 32, 33 a 34.
 • Obecně platí: čím vyšší je číslo zátěžové třídy, tím odolnější je podlaha.
 • Podlahy Parador jsou v odpovídajících zátěžových třídách vhodné pro položení i ve velice intenzivně využívaných komerčních prostorách, jako jsou např. kanceláře a obchodní provozovny.

   Je laminátová podlaha hlučná ?

  Není. Při použití vhodné aktustické podložky je redukován jak prostorový, tak i kročejový hluk na minimum.

  Je možná pokládka laminátové podlahy na podlahové topení ?

  Ano. Na teplovodní podlahové topení nebo popř. moderní elektrické podlahové topení s plynulou regulací; maximální teplota povrchu podlahy nesmí přesáhnout 28° C.

  Je možná pokládka laminátové podlahy na koberec ?

  Není, před pokládkou laminátové podlahy se doporučuje koberec z důvodu stability podlahy i z hygienických důvodů odstranit.

  Je laminátová podlaha vhodná pro pokládku ve vlhkých prostorách ?

  Ano, v dobře větratelných místnostech, avšak ne v oblastech trvale vhlkých. Např. pro položení v koupelnách je laminátová podlaha vhodná jen do oblastí mimo dosah stříkající vody. Všechny spáry pak musí být zapečetěny, aby se zabránilo průniku vlhkosti pod podlahu.

  Může se laminátová podlaha nabít statickou elektřinou ?

  V podstatě ano, v prostorách s příliš nízkou relativní vlhkostí vzduchu, tj. s vlhkostí vzduchu nižší než 40%.

  Může se laminátová podlaha kroutit nebo zvedat ?

  Ano, při špatných klimatických podmínkách a příliš vysoké trvalé vlhkosti nebo při pronikání vlhkosti z podkladu se laminátová podlaha může kroutit. Z tohoto důvodu je při pokládce laminátové podlahy na minerální podklady požadováno použití podložky s parotěsnou zábranou.

  Proč je třeba zachovat kolem podlah dilatační spáry ? ( vzdálenost podlahy od stěn a ostatních pevných částí v místnosti ) 

 • Aby nedocházelo k deformaci podlahy; základ nosné desky laminátové podlahy tvoří dřevní hmota, která se stejně jako přírodní dřevo v závislosti na klimatických podmínkách ( vlhkost a teplota vzduchu ) roztahuje a smršťuje.
 • Základní pravidlo zní: na jeden metr podlahy je nutné dodržet dilatační spáru minimálně 1,5 mm na všech stranách místnosti.

   Jaký je důvod bobtnání hran ?

 • Mokré nebo příliš vlhké vytírání podlahy nebo působení stojících tekutin vylitých na podlahu.
 • Laminátové podlahy doporučujeme ošetřovat především suchým způsobem, tj. vysaváváním a zametáním, nebo vytíráním podlahy jen do sucha vyždímaným mopem.

Truhlářské práce

Zde se vyrábí naše truhlářské výrobky . . . nahlédněte do naší truhlářské dílny, ve které se provádí poctivá práce již od přelomu roku 1992 a 1993.

 

Výroba

Aktuality

VÝPRODEJ Z EXPOZICE

Využijte akční výprodej zboží z naší expozice a ušetřete 40%

Celý článek

AKČNÍ SLEVA 25%

Nepropásněte slevu 25% na korpus a kování sklopné postele OSCAR.

Celý článek
×